Odzież używana

Coraz częściej powstają sklepy, które oferują ciuchy z tzw. secondhandu czyli odzież używana. Jeszcze parę lat temu sklepy tego typu nie miały racji bytu w Polsce. Było to raczej popularna odmiana sklepu na zachodzie i w USA gdzie na takim interesie zbijało się naprawdę spore pieniądze.

W Polsce tzw. ciucholandy nie miały poparcia ,gdyż źle się kojarzyły przede wszystkim z nazwy oraz sam wystrój sklepów nie przyciągał. Odzież używana nie była najlepszej jakości były to po prostu czyjeś używane ciuchy. Na zachodzie sklepy tego typu były lepiej kojarzone, gdyż nie była to tylko zużyta odzież,ale ciuchy nowe ze sklepów które są z tzw. drugiego gatunku bądź mają inna skazę. Tym sposobem można naprawdę było dostać markowe ciuchy,za drobne pieniądze,a już na pewno o wiele taniej niż mielibyśmy zapłacić za tą rzecz w sklepie. W Polsce pomysł na odzież używaną został powoli zaakceptowany pod koniec roku 2000. Idąc do ciuchbudy mogliśmy spotkać w niej coś, co nie było tylko stare i używane ale i sam wystrój i zapach był o wiele ciekawszy.

Ciuchy również zaczęły przychodzić do nas z zagranicy dzięki czemu były one lepsze gatunkowo i były to ciuchy naprawdę dobre gatunkowo. Dziś odzież używana jest całkowicie popierana. W sklepach markowych można coraz częściej spotkać ciuchy,które są bardzo drogie i przy tym bardzo tandetne. Więc czasem warto iść i trafić coś wartościowego za naprawdę niską cenę.