Wzrastająca popularność pianki poliuretanowej

Coraz większą popularnością, jeżeli chodzi o ocieplanie domów, cieszy się pianka poliuretanowa, która nanoszona jest na ściany metodą natryskową. Można ją używać zarówno do ocieplania dachów, jak i ścian zewnętrznych budynków.

Aby móc zamieszkać w domu ciepłym i o odpowiednich właściwościach termicznych, najpierw należy go ocieplić. Pozwoli to ochronić budynek przed dużymi startami ciepła. Użyty materiał musi być niepalny i dźwiękochłonny. Musi być również trwały i szczelny. Dobrze również, aby był łatwy i szybki w montażu. Dzięki temu, czas wykonywania prac będzie mógł się znacznie skrócić. Wszystkie te warunki spełnia pianka poliuretanowa. Obecnie, ocieplanie pianką w Grajewie jest bardzo popularne. Jest to materiał, który wybierany jest przez większość osób, które obecnie ocieplają domy.

Współczynnik przenikania ciepła U

Do wyboru są dwa rodzaje pianek: zamkniętokomórkowe i otwartokomórkowe. Gdyby do ocieplenia poddasza użyć piany w wersji zamkniętokomórkowej, wykonana z niej izolacja teoretycznie mogłaby mieć grubość 11,5-12 cm. Jednak występują tu krokwie, które mogą być mostami termicznymi. Dlatego piankę należy również ułożyć między krokwiami i pod nimi warstwę pianki poliuretanowej. Dzięki temu ocieplanie pianką w Grajewie będzie skuteczne. Jednak ogólnie przyjęło się, że do ocieplania dachów wybierana jest pianka otwartokomórkowa. Pianka zamkniętokomórkowa polecana jest również do ocieplania domów od zewnątrz. Trzeba jednak pamiętać, aby grubość wykonanej izolacji nie była większa niż 18-20 cm.

Odporność na ogień

Pianka poliuretanowa ma klasę reakcji na ogień B-s1-d0. Dotyczy to jednak poddasza, które zostało wykonane z płyt gipsowo-kartonowych i ocieplone pianką. Sama pianka ma natomiast klasę reakcji na ogień E. Oznacza to, że jest ona stosunkowo łatwopalna, jednak samogasnąca. Płomień samoistnie topi się, a po odcięciu ognia, sama się gasi. W związku z tym, zgaszenie pożaru domu, w którym znajduje się taka pianka jest dużo łatwiejsze. Może to być więc jej sporą zaletą. Na pewno jeżeli ją wybierzemy, nie pożałujemy.

Źródło: http://www.nowoczesneizolacje.eu/